Satış Sözleşmesi ve İade Politikası

Satış ve Pazarlama Politikamız

Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak satışını yaptığımız ürünleri en üst kalitede en uygun fiyata sizlere sunmayı amaçlıyoruz. Her türlü sorununuzu bir an önce çözmek için çalışıyoruz. 

Satış Sözleşmesi 
www.helloruhe.com ile sizin aranızdaki satılan tüm ürünlerde geçerlidir..

Madde - 1 
Is bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satısını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satısı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır. 

Madde - 2 
SATICI BILGILERI
www.helloruhe.com
İstanbul/Kartal
İstanbul/Ataşehir
İstanbul/Kadıköy
+905531646602

Madde - 3 
ALICI BILGILERI 
Tüm üyeler: www.helloruhe.com Firmasının e-ticaret mağazası  www.helloruhe.com a üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır). Bize verdiğiniz tüm bilgiler Kişisel Bilgilerin Korunması kanunu kapsamında kimse ile paylaşılmayacaktır.

Madde - 4 
SÖZLESME KONUSU VE ÜRÜN BILGILERI: 
Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir.

Madde - 5 
GENEL HÜKÜMLER 
5.1 - ALICI, Madde 4te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.  
5.2 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi asmamak koşulu ile her bir ürün için alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir. 
5.3 - Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kurulusun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. 
5.4  - " SATICI , sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur. 
5.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için is bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 
5.6 - Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alisinin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce hâksiz veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 işgünü içinde SATICI ya göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri alıcıya aittir. 
5.7 - SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alıcı siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alisinin siparişi iptal etmesi halinde, SATICI 30 gün içinde alıcıya ait kredi kartı fişinin iptali ve ilgili tutarın alıcının hesabına iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girişimde bulunur ve yapılan işlem elektronik posta aracılığı ile Alıcıya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. 
5.8 - ALICI ve/veya Alıcının teslimat yapılması istediği kişi ve/veya kurumlara teslim edilmiş olan ürünlerin defolu veya eksik olması durumunda, garanti Sartları içinde gerekli değiştirme işleminin yapılması için ilgili ürün veya ürünler Satıcıya, ALICI tarafının teslim aldığı tarihten başlayarak 30 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri SATICI tarafından karşılanır. Böyle bir durumda 30 günlük sürenin dolması halinde, ALICI teslim almış olduğu ürünü geri iade edemez. 
5.9- Is bu sözleşme, alıcı tarafından elektronik olarak onaylandıktan(üyelik gerçekleştirildikten sonra) info@helloruhe.com adresine ulaştırıldıktan sonra geçerlilik kazanır. 

Madde - 6 
CAYMA HAKKI: 

6.1 - Satın alınan ürün; çorap, iç çamaşırı tarzında iç giyim ürünleri ise satın alındıktan sonra iade edilemez.
6.2 - Satın alınan ürün mum tarzı tükenebilir ürünlerse geri iade yalnızca kutusu bozulmamış, etiketleri sökülmemiş, pakete zarar gelmemiş, ürün yakılmamış veya kullanılmamış ise gerçekleşir.
6.3 - Geri iade edilen ürünlerin ücreti ürün elimize ulaştıktan sonra 30 gün içerisinde ödeme kanalına iade edilir.
6.4 - Ürünün geri iadesindeki kargo masrafları ancak ve ancak üründe defo veya hatalı ürün gönderimlerinde SATICI'ya aittir.

Madde - 7 
YETKİLİ MAHKEME: 
Is bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcının veya Satıcının yerleşim yerindeki TÜKETICI MAHKEMELERI yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, ALICI is bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır